čtvrtek 7. října 2021

Podzimní vůně do interiéru

Krásný den všem. 

S příchodem podzimu opět začínám pálit svíčky a více se soustředím na vůně do interiéru, ve kterém teď trávíme více času. Vracím se ke svým oblíbeným vůním, ale též hledám nové varianty a doufám, že se vám dnes trefím do vkusu. I tentokrát jsem hledala různé cenové varianty, stejně jako vůně, aby si vybral opravdu každý. A které vůně se mi teď na podzim líbí nejvíce? Většinu spojuje vůně dřeva, eukalyptu a bergamotu. Podvědomě hledám hřejivé vůně, které dotvoří útulnost našeho domu a zajistí tu správnou podzimní atmosféru. 


Svíčka Byredo 

Myslím že většina z nás na podzim preferuje hřejivé a dřevité vůně. Přesně taková je i svíčka Byredo Tree House, která interiér zaplaví vůní cedru, santalu, kůže či bambusu. Jedná se o moji první svíčku od této značky, dosud jsem měla zkušenost jen s parfémy, které mám ve velké oblibě. Svíčka svoji cenou i složením patří mezi luxusní, má velmi pronikavou, hřejivou vůni dřeva, která vám snadno ovoní celý obývací pokoj. Její obal je skleněný, knot je bavlněný a samotnou vůni bych označila za pronikavou a velmi silnou. Nejvíc mi evokuje hořící dřevo s kapkou orientální příměsi.

Cena: 1620,-


Hlava: bambus, pimento
Srdce: seno, myrha, labdanum
Základ: světlé cedrové dřevo, kůže, guajakové dřevo, santalové dřevoDifuzér Vila Hermanos

Od této španělské značky mám už vyzkoušený interiérový sprej, stejně jako svíčku takže vím, že ačkoliv patří mezi levnější značky, funguje skvěle. Značka navíc nepoužívá umělé přísady a další látky které by mohly zatěžovat dýchací cesty. Samotný difuzér Apothecary Red Saffron & Cedar Blue je za skla a v balení najdete i šest vonných tyčinek. Vůně je těžší, hřejivá a ucítíte v ní jak dřevo tak koření. Hodí se podle mě spíše do menších místností, než do otevřených prostor které je náročnější provonět. Za mě jde o jednu z nejpovedenějších vůní v difuzéru.

Cena: 425,-


Hlava: hřebíček, cypřiš, šafrán
Srdce: pepř, kadidlo, cedr
Základ: pižmo, ambra, santalové dřevoVonné tyčinky Paddywax

Pokud rádi zkoušíte nové způsoby provonění interiéru, určitě mohu doporučit vonné tyčinky Paddywax Haze Cotton & Teak. Velká výhoda celého balení je, že skleněné víčko zároveň slouží jako stojánek, takže pokud ho nemáte, stačí jen koupit tyčinky a hned můžete provonět svůj dům. Tyčinka se jednoduše zapálí ve stojánku a jemně doutná. Jelikož jsem tyčinek vyzkoušela více, musím pochválit povedenou a příjemnou vůni bavlny a teakového dřeva, která je přirozená, jemná a nebolí z ní hlava, jako z jiných tyčinek. V balení najdete 100 kusů, které mají hořet celkem 50 hodin. Cena versus výkon na jedničku.

Cena: 475,-Hlava: bergamot, zázvor, citronová kůra, 
Srdce: eukalyptus, hřebíček, muškátový oříšek
Základ: cedr, santalové dřevo, dřevité tóny, týkové dřevoOsvěžovač vzduchu DW Home

Od této značky mám vyzkoušeno už několik sprejů a vždy jsem byla spokojená. Tento je navíc vhodný i pro osvěžení textilií, jakou jsou závěsy či polštáře, což mi přijde jako skvělý nápad. DW Home Sandalwood Myrrh voní jako hořící santalové dřevo smíchané s aromatickou kvetoucí myrhou a špetkou dubu spolu s pižmem. Lehce orientální vůně se mísí se svěžími prvky, což jí dodává na zajímavosti. Jediné co bych vůni vyčetla je fakt, že nevydrží příliš dlouho.

Cena: 496,-

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji všem za komentář. Na blogu se zobrazí hned po schválení:)
Komentovat můžete i anonymně, bez google účtu.