neděle 11. června 2017

Finále reality show The Way + soutěž

Krásný den, milí čtenáři.
Z vašich zpráv vím, že už netrpělivě čekáte na článek o New Yorku, ale buďte prosím ještě chvilku trpěliví:)
Mám tady pro vás totiž aktuálnější téma a s ním spojenou soutěž. O projektu The Way jsem již psala článek tady. V kostce se jedná o soutěž mladých návrhařů, kterou pořádá Designer gallery Chodov a výhrou je milion korun na vytvoření vlastní kolekce, která se právě na Chodově bude prodávat. Díly běží na TV Očko, a jestli jste je ještě nezkoukli, tak je doporučuji zkouknout aspoň na microsite projektu zde.V prvním kole se střetávali vybrání návrháři, kteří prezentovali své moodboardy a nastínili porotě svoji představu o kolekci na zadané téma Heritage. Potom, co byli vyřazeni Vladimír Staněk a Tereza Rozálie Kladošová, jsem byla hodně zvědavá na další volbu poroty. Na řadě byl totiž souboj Lay Sedlákové a Mira Saba. Musím příznat, že prezentace a představy Lay mi byly bližší, ačkoliv mám ráda i Mira. K mému překvapení ale porota zvolila Mira a přiznám se, že mě to docela naštvalo, protože na kolekci Lay jsem byla opravdu zvědavá. Na konci pořadu ale porota oznámila, že Lay dostala divokou kartu. Bude tedy na kolekci pracovat tajně, aniž by to další soutěžící věděli a jde rovnou do finále.

Moodboard Lay Sedlákové
 
Souboj Jiřího Kalfaře a Denisy Dovalové mě výsledkem vůbec nepřekvapil. Porota se jednohlasně shodla, že je vítězem Jiří a jeho prezentace, jelikož moodboard a představa Denisy nevyzněla příliš konkrétně a zanechala i v nás, divácích, spíše zmatek.


Tímto posledním soubojem se přesouváme rovnou do semifinále, kde už se k mé radosti vytvářejí konkrétní kousky kolekce soutěžících. Jedná se o kalika, která nejsou detailně propracovaná, ale už teď by z nich mělo být patrné, jak se kolekce bude dál vyvíjet a jestli je dostatečně komerční.
První dvojicí, která se v semifinále potkala, byla Vendula Niklová s kolekcí která se inspirovala hanáckým krojem a snaží se modernizovat folklór. Téma mi nepřišlo úplně originální, přijde mi, že se to již snažilo realizovat dost návrhářů i studentů textilních oborů. Druhým z dvojice byl Pavel Berky, který byl nakonec se svojí kolekcí inspirovanou totalitou vítězem. Pavlovy myšlenky mi přijdou zajimavé, jen se stejně jako porota obávám komerčnosti, tedy jestli jsou tyto kousky opravdu prodejné.


Moodboard Venduly Niklové a inspirace folklorem.

Moodboard Pavla Berkyho

Dost se těším na další díl, kde se představí kalika Jiřího Kalfaře a Mira Saba. Jsem zvědavá, jak budou vypadat modely vzešlé z jejich moodboardů a kdo z nich postoupí do úplného finále.. Jiří se hodně zaměřil na téma udržitelnosti, ochrany přírody a zvířat. Je to velký bojovník proti pravým kožešinám a jeho názory se v kolekci budou silně projevovat.

Moodboard Mira Saba

Jiří Kalfař

V nových dílech se také objevuje porotce Pavel Ivančic, který vede atelier módní tvorby na UMPRUM.


Ale teď k soutěži, kterou jsem vám slíbila. 
V pátek 16.6 se koná VIP přehlídka tří finalistů, kteří budou prezentovat své výsledné kolekce. Na základě této přehlídky se rozhodne, kteří z návrhářů získá 1 milion korun.
Přehlídka se koná ve Vnitrobloku a uvádí ji Leoš Mareš.
Moc ráda bych vás na tuhle akci vzala sebou.
 Napište mi tedy do komentáře, komu ze soutěžících fandíte, a já vyberu dva výherce, kteří dostanou po dvou lístcích.

14 komentářů:

 1. Za mna Miro Sabo. Ale tesim sa aj na Terezu. egaj@hotmail.co.uk

  OdpovědětVymazat
 2. Moji největší favoritkou byla a stále je Lay,její moodboard mě velice zaujal, byl to skvost. Zamrzelo mě, že Lay nepostoupila v hlavní dvojici. Ale když to vezmu z druhé strany, dostala se hned do finále, což je úžasné a výhru ji přeji. Mým druhym favoritem je i Jirka Kalfař, teď už jen čekám na jeho semifinálové kolo s Mirem. Držím mu pěsti. Samozřejmě držím pěsti všem účastníkům, kteří bojují o výhru.
  Byla by pro mě úžasná zkušenost vidět tuhle velice očekávanou přehlídku.
  dannyel.polak@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 3. Za me jednoznacne Jiri Kalfar
  pet.klim@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Krásná soutěž,kontakt na mě je eriuchytilova@gmail.com a fandím jednoznačně Moodboard Pavel Berky

  OdpovědětVymazat
 5. Rozhodně Pavel Berky. Moodboard byl nejvíce zajímavý a koncept má podle mě vtip. Baví mě jak si hraje s tou nadsázkou v ramenou a i ty cvičky ����
  smejkaljan7@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Za me jasna jednucka Pavol. Berky. Cervene saty a modry kabatek vypadaji uzasne.

  OdpovědětVymazat
 8. Ja fandim Jiřikovi:))) Znam Jirku nekolik let,kdyz zacinal tvorit,tak jsem byla jeho ziva figurina na ktere zkousel nove modely;)ted uz to ma v oku a nepotrebuje me.:) Drzim mu moc palce!
  zuzana.kormosova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Prisel mi zajimavy Pavel Berky, je to sympatak a jeho modely maji neco neobvykleho.

  OdpovědětVymazat
 10. Za mě Vendula Niklová, líbí se mi její inspirace folklorem, myslím že se ted´ často přidává do současné módy, i já teď dělám projekt ve škole na klauzury - současná móda spojená s folklorem (inspirace Prodaná nevěsta) a je to super nápad.

  OdpovědětVymazat
 11. Za me fandím Lay Sedlakove, je mi blízká její tvorba i sympatická její osoba ;) bylo by mi ctí se takovéto akce zúčastnit :)
  Miroslavaszoradova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Ino, mohu se tě zeptat, proč přidáváš tak málo článků? Píšeš o sobě, že jsi bloggerka na plný úvazek, a přitom dáváš na svůj blog jeden článek za dva týdny... A nejsou to žádné náročné texty, většinou pár banálních vět a fotky. Je opravdu možné živit se blogováním a být tak málo aktivní?

  OdpovědětVymazat
 13. Každý má svůj osobitý styl, tudíž má každý stejnou šanci na výhru. Pro mě je favorit Miro Sabo.
  michal-bauer@email.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Muj favorit je Pavol Berky. Kontakt zakrevkap@seznam.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za komentář. Na blogu se zobrazí hned po schválení:)
Komentovat můžete i anonymně, bez google účtu.