pátek 30. března 2012

U.S.. Vintage vychování?

Krásný den:)

Kdo chodíte na můj blog často, jistě víte, že mám zálibu ve vintage věcech. Takže než jsme odjeli na Floridu, našla jsem si adresy místních vintage obchodů které musím navštívit.

Včera jsme se tedy vydali na vintage tour:)

Zmíním se tu hlavně o jednom malém obchůdku, který mě donutil, napsat celkově o povaze Američanů.

Do tohoto krámku, se musí zvonit, aby vás vpustila drobná asi 80-letá elegantní majitelka. Když jsme vešli, chtěla vědět mojí velikost bot, a oblečení, a ukázala kde přesně najdu svoje oddělení. Mého muže vzala rázně za ruku, usadila ho na jedinou židly u dveří, a řekla mu, že pro něj tady nic nemá. ať pěkně sedí v koutě:) Vyzkoušela jsem si pár klobouků, a nakonec našla brož, kterou jsem se rozhodla si koupit. 

Když jsme stály u kasy, majitelka mému muži řekla, že platební kartu od něj nevezme, což nás dokonale vykolejilo, vůbec jsme nechápali o co jde. Řekla mi, že to je dárek, od ní pro mě. Když jsme protestovali, a já se jí zeptala proč by to dělala..řekla jen: Protože!

Prý to mám jako dárek do Evropy..

To je jen příklad toho, jak mě tedy na Floridě, lidé dokáží vykolejit..tím myslím v dobrém:)
Kdy vám dal naposledy někdo něco zadarmo v Čechách, jako dárek?? Aby vám jen udělal radost..


Stejně jako jsem psala o stylu Američanek, i teď musím říct, že se jedná ryze o můj subjektivní názor, a jistě se to mění i místem od místa kde zrovna v Usa jste.

Opět tedy budu psát jen o Floridě, jen tu znám:)
Před pár lety, jsem tu krátkou chvíli pracovala, takže jsem povahu místních poznala nejen jako turista..

Já vám Floridu, jako místo k poznávání, doporučuji už jen kvůli tomu, jací jsou tu lidé. Všichni jsou zvyklí si tu pomáhat. Když se nám stala nepříjemnost s autem, každý kdo jel kolem, za nami přišel, a zeptal se, jak nám může pomoci. Opravdu každý. Za chvíli byl kolem nás hlouček lidí, který se společně snažil vyřešit naší situaci.


To je to, co mi bude po odjezdu z Usa, asi nejvíce chybět, ta opravdová dobrosrdečná povaha místních..

Kde jste potkali při vašich cestách srdečné a milé lidi??


Ptát se můžete na :  FORMSPRING

Více fotek z Usa na:   FaceBookMůj favorit:)Darovaná brož, kterou mám teď pro štěstí:)

28 komentářů:

 1. Už vidím jak by v Česku dal někdo něco zadarmo :( Chjooo, já ti to tak závidím, jednou se tam snad odstěhuju.Tady Češi bojujou o vajíčka :D
  No, ale zase ti to nehorázně moc sluší! Užívej si to tam :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásná brož a škoda, že jsi si nevzala i tvůj favorizovaný klobouček, je nádherný. :)
  Občas u nás dostanu něco jako pozornost a milé lidi (tím myslími cohotné a dobrosrdečné) jsem potkala třeba v Řecku. :)

  OdpovědětVymazat
 3. to je milé, že ti ta paní chtěla udělat radost :)) a brož se mi moc líbí!

  OdpovědětVymazat
 4. úžasne milá pani :)
  máš kráse šaty a klobúk

  OdpovědětVymazat
 5. Krásná brož:) I ty klobouky a vůbec celkově ti to moc sluší. Já jsem potkala hrozně hodné lidi ve Skotsku, když jsme se nedokázali vyznat v jízdním řádu, všichni nám ochotně radili sami od sebe aniž bychom se jich stihli zeptat:) Dokonce když jsme se jedné paní zeptali na cestu, řekla nám, že nejjednodušší bude když nás tam zaveze. Všeho enchala a odvezla nás kam jsme potřebovali.

  OdpovědětVymazat
 6. To bylo od té paní moc milé.. :) já se tam chci taky jednou podívat, babča mi taky říkala, že je to tam úplně jiné.. :) Tady ti nikdo nepomůže, viz. ten případ s autem - tenkrát se nám to stalo tady u nás a z 50 aut nezastavil nikdo.. :D :-/

  OdpovědětVymazat
 7. Připomnělo mi to Řecko. Byli jsem na dovolené na nějakém poloostrově a lidé tam byli také moc milí :-) Udělali jsem si například pěší výlet do většího města a cestou na nás každý troubil, až jsme si říkali, co jim všem je a jeden už to nevydržel, zastavil a do města nás odvezl. Na cestě zpět jsme vylezli jen za hradby a už nám stavělo auto, řidič nás zval i na svůj statek na víno :-D Také nás dost překvapilo, když majitel restaurace nechal otevřenou kasu plnou peněz a odešel si něco zařídit. Nikoho nenapadlo tam krást a Češi z toho byli úplně paf ;-)

  OdpovědětVymazat
 8. ten modrý klobouk je chic :D
  fakt se mi líbí jací jsou amíci, tady v čechách se akorát všichni tváří jak kdyby snědli citron...

  OdpovědětVymazat
 9. Je smutné,že u nás je to úplne inak,malo by to tak byť na celom svete.Tú pani si viem úplne predstaviť,musela byť veľmi milá :) Brož je krásna,snáď ti bude prinášať len šťastie

  OdpovědětVymazat
 10. Takovýhle milí lidé jsou jedním z důvodů, proč se už po sedmé letos v létě vracím do Finska. Člověk by to do Finů ani neřekl, hlavně, když u nás panuje názor, jak jsou chladní až nepřátelští, ale já zatím narazila jen na úplný opak. Nějak si třeba nedokážu představit, že bych v ČR nechala opřený u obchodu batoh, šla se na půl dne projít a po návratu ho našla nedotčený. Nebo to, jak člověku rádi poradí, odvezou ho a ještě k tomu ho po cestě pozvou na oběd :)

  OdpovědětVymazat
 11. tá brošňa je naozaj krásna :)
  a klobúky sú perfektné.
  myslím, že u nás by na Slovensku by zastal max. 1 človek, keby sa niekomu stalo niečo s autom a možno aj žiadny.
  Ja mám zasa dobré skúsenosti s Rakušákmi v okolí Salzburgu :)

  OdpovědětVymazat
 12. Páni! tak milí lidi! kdyby to takhle bylo všude.. :) Ty šaty ti zase moc sluší a brož je krásná :))

  OdpovědětVymazat
 13. páni, pro čecháčka je tohle skoro jako neuvěřitelný příběh :) Já mám štěstí na milé lidi v každém statě, ale ne celkově, spíše na ty světlé výjimky v davu protivů :) v USA jsem ještě nebyla, ale kamarádka tam strávila léto a byla taky nadšena přístupem tamních lidí :) jo a mimochodem, ta brož je dokonalá! :)

  OdpovědětVymazat
 14. Musí to tam být hezké, takové slunečné a hlavně ty obchůdky!
  Ale mám příklad toho, že i u nás v ČR to jde: Znám jednoho pána, který si usmyslel založit lesní bar. Je to na normální turistické trase a máš tam takový kotek s jídlem a dobrůtkami...Dokonce si tam můžeš opéct maso, takže jedna báseň po té turistice. Samozřejmě za to chce peníze, ale lidi opravdu platí, přestože nad tím není "dozor". Jediný(o kom vím), kdo žere bez placení jsou elsní zvířata.).


  P.S.:teď jsem si vzpomněla-jedna moc milá paní(asi něco podobného jako ta "tvoje" paní prodavačka.) mi k punčocháčům přibalila ještě podkolenky...

  2.P.S.: Ta brož tu bude určitě nosit štěstí-je moc krásná.)!

  OdpovědětVymazat
 15. Neuvěřitelně milé! Hned mi to zvedlo náladu. Milí lidi ještě nevymřeli... děkuji za připomenutí!:)
  Veronika

  OdpovědětVymazat
 16. hahaha, nepříjemnost s autem jsem zažila několikrát a NIKDO, vážně NIKDO NIKDY tady v čechách nezastavil... prostě ne :) a jinak ti to moc sluší, brož je nádherná :)

  OdpovědětVymazat
 17. To je velice milé, dokážu si tu milou stařenku představit :) Kéž by byli k sobě lidé milý i v ČR ale o tom si můžeme jen nechat zdát,ani se ti nedivím,že se ti bude stýskat :)

  OdpovědětVymazat
 18. Páni, to je skvělý příběh :)

  OdpovědětVymazat
 19. Jediné co mě mrzí, že Češi nikdy takoví nebyli, nejsou a nikdy nebudou. :) asi špatný podnebí...

  http://deerwithorns.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 20. Tak to je skvělé! Takových lidí se v ČR opravdu asi jen tak nedočkáme!
  www.lettertomywardrobe.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 21. kráááásne!!! a ten klobúčik so sieťkou je neskutočne úžasný!

  OdpovědětVymazat
 22. Ta brož je krásná! Já věřím, že tam kde je sluníčko jsou lidé milejší a lépe naladěnější. :) Samozřejmě ne všude a všichni. :D Já třeba pravidelně jezdím do Káhiry za rodinou a i když to prostředí není všude pěkné, taky se mi zdá že tam jsou lidé ochotnější a vždy mi pomohli, když jsem potřebovala. :) A také, když se někomu něco stalo, nikdy jsem neviděla, že by to přehlíželi, jako třeba někdy tady...

  OdpovědětVymazat
 23. Ach, tohle je krásný blog, který jsem díky Janyany objevila:-)
  Podobné příspěvky z USA mě moc baví, sleduju všechno a ještě dlouho budu. Dávám follow:-)

  OdpovědětVymazat
 24. :) krásna si :) všetko ti to veľmi pristane, radosť fotky pozerať :) skvelý blog

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za komentář. Na blogu se zobrazí hned po schválení:)
Komentovat můžete i anonymně, bez google účtu.