neděle 26. července 2020

Letní péče o vlasy & soutěž Kérastase

Krásný den všem. I letos jsem si pro vás připravila tipy na ochranu vlasů v létě. Tentokrát jsem ji spojila s velkou soutěží na mém Instagramu. Soutěžit můžete o balíčky sluneční vlasové kosmetiky Kérastase, které dostanete v plném i cestovním balení a v plážové tašce, tak doufám, že se zapojíte. Zároveň se můžete dozvědět, na co jsou jednotlivé produkty vhodné a jakou s nimi mám zkušenost.
Tady jsou mé tipy na nejlepší letní ochranu vlasů.Před odjezdem na dovolenou

Koupání v bazénu: Většina z nás se letos koupat v moři asi nebude. Ale vlasy ničí jak samotné sluneční paprsky tak třeba chlorovaná voda v bazénech. V ní obsažené chemické látky vlasy oslabují a vysušují. Zcela nejbezpečnější tedy je, nenamáčet v bazénu hlavu. Pokud to není možné, určitě si pořiďte klasickou koupací čepici. Kvalita vašich vlasů neutrpí a plavání navíc bude pohodlnější.

Maska:
Zároveň doporučuji zajít do kadeřnictví na vlasovou kůru. Já do Misha Hair chodím na masku Fusio Nutritive od Kérastase na suché vlasy. Je to jen hodina vašeho času i s foukanou. Vlasy budou vyživené, hydratované a připravené na zátěž v podobě sluníčka i moře.

Během dovolené
Noste klobouky a šátky:
Pokud to jen trochu jde, chraňte své vlasy před přímým slunečním světlem. Ač nebudete u moře ale na horách, vlasy stále potřebují ochranu a proto i na dovolené v Čechách používejte sluneční řadu produktů, které regenerují, chrání a vyživují vlasy.

Chraňte vlasy speciálními produkty:
Já nedám po zkušenostech dopustit na Kérastase Soleil. Používala jsem ji na Maledivách, ale používám ji v létě i v Čechách. A zvlášť na podzim, kdy vám vlasy vystaví účet za letní péči poznáte, že chránit vlasy stojí za to. Nebudete muset bojovat s suchými a nepoddajnými vlasy, které v létě poškodilo UV záření a chlór.

Soleil řada obsahuje jako základ šampon a kondicioner.
Šampon Soleil Bain Après-Soleil dokáže vyčistit vlas i pokožku hlavy od nánosu chlóru a soli. Díky ochranným filtrům chrání před ultrafialovým zářením až 24 hodin.Maska Soleil Masque Après-Soleil obsahuje taktéž ochranné filtry. Zároveň dokáže vlas po slunění vyhladit a hydratovat. Díky tomu jsou opět lesklé a vlasové vlákno vyhlazené. Oba produkty obsahují kokosovou vodu a mají úžasnou jasmínovou vůni.Mimo klasickou masku je dobré použít i ochranný krém Soleil Créme UV Sublime. Ten se aplikuje na mokré, ale i suché vlasy a brání jejich krepatění, lámání a vysušování. Po použití jsou vlasy hydratované, ale nejsou splihlé a zatížené. Opět obsahuje zásadně důležité UV filtry a také vitamín E.Mým nejoblíbenějším produktem je ovšem dvoufázová olejová mlha Soleil Huile Sirène. Dodává kštici lesk, chrání ji a olej z ořechu brazilské palmy obnovuje zdraví a sílu silně poškozených vlasů. Má velmi pohodlnou aplikaci a nástřik můžete díky malému balení, co se vejde do kabelky, stále obnovovat.
                                   
                                                                                         

Po příjezdu z dovolené:
Nezapomeňte se po příjezdu věnovat svým vlasům. Dopřejte jim domácí i salonní extra péči. Opět doporučuji hydratační kůru Fusio. Kromě masek je dobrým pomocníkem i speciální kartáč pro krepatějící a nepoddajné vlasy. Tangle Teezer Wet Detangling je určen pro mokré česaní, ale díky speciálním štětinám si poradí i s hodně vysušenou kšticí. Je super jemný a netrhá vlasy. Já miluju klasické kartáče Tangle Teezer a mám v každé kabelce jeden. Ale tohle je ještě o něco větší pecka. Vyzkoušejte ho. Už nebudete chtít jiný.A jak vypadá vaše letní péče? Řešíte, jak o vlasy v létě pečovat?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji všem za komentář. Na blogu se zobrazí hned po schválení:)
Komentovat můžete i anonymně, bez google účtu.