pondělí 25. května 2020

Stojí elektrický difuzér za investici?


Krásný den všem. 

Víte, jak moc mám ráda všechny vůně do interiéru a jejich testování. Stále kupuji další svíčky, náplně do katalytických lamp a hledám způsob, jak nejlépe provonět náš dům. Kdo máte velkého psa, tak jistě víte, jak jeho přítomnost ovlivňuje váš domov. Pes do interiéru přenáší své pachy a od doby co máme rotvika, se snažím přijít na to, jak tomu zamezit.
Nedávno jsem se tedy rozhodla vyzkoušet elektrický difuzér a sepsala jsem vám moje zkušenosti a doporučení. Difuzér jsem si vybrala v rámci dlouhodobé spolupráce s Notino a jedná se přímo o produkt Maison Berger Paris Mist Diffuser Aroma Dream. Od této značky mám už několik produktů na provonění a byla jsem vždy spokojená, proto jsem si je vybrala znovu. 

Elektrický difuzér, který jsem zvolila, vytváří jemnou mlhovinu ovoněnou interiérovým parfémem. Ten se nalije do nádržky a už pár minut po zapnutí se pokojem šíří vybraná vůně. Difuzér je ze skla, z kolekce, která je inspirovaná přírodou a nádobu zdobí rostlinný motiv. Design je příjemný a nerušivý a hodí se téměř do každého interiéru. Balení obsahuje dálkové ovládaní, na kterém provádíte veškeré volby. Difuzér může intenzivně svítit, mít vypnuté podsvícení nebo jemně blikat což napodobuje atmosféru svíčky. Volíte i sílu provonění interiéru a čas, po kterém se difuzér sám vypne. Co mi u toho typu ovonění bydlení vyhovuje nejvíc, je asi ta bezpečnost. Difuzér se po odpaření náplně z nádoby sám vypne. Nemusíte nic kontrolovat třeba jako u svíček a myslet na to, že je nesmíte nechat doma hořet, když odcházíte. U difuzéru nehrozí žádné nebezpečí. Navíc jsem nečekala, že bude mít na ovladači tolik možností a funkcí. Díky tomu si ho každý nastaví podle své nálady, a to mi přijde super.
Difuzér jako takový mě moc příjemně překvapil. Je tichý, jen na začátku zahřívání jemně bublá. Během pár minut provoní celou místnost. Mlhovina funguje opravdu hodně rychle, tomu si svíčky nebo lampy v rychlosti nevyrovnají. Má velmi nízkou spotřebu a jedno balení parfému vydrží vonět až 40 hodin. Balení, které zmiňuji je náplň, kterou si můžete dokupovat v mnoha různých provedeních. Musí být ale od značky Maison Berger Paris, aby v difuzéru správně fungovala. Skvělé je, že není nutné nádobu nijak čistit, neusazuje se v ní vodní kámen a podobně. Jen pokud měníte parfém, tak se vnitřní nádoba opláchne čistou vodou a vytře suchým hadříkem.

A protože mi samotný difuzér přijde perfektní, je na čase mrknout se na jednotlivé vůně, které nakonec rozhodnou, jestli budete s provoněním spokojení.

Vybrala jsem tři vůně, tak vám každou z nich zkusím aspoň trochu popsat.


Tato vůně bylo přímo v mnou zakoupeném balení. Značka nabízí k difuzéru několik možností parfému a tato se mi dle popisu zdála jako nejlepší. Jedná se o dřevitou vůni s pačuli, vanilkou, levandulí a bergamotem. Ze všech tří variant je to nejsilnější vůně a vydrží v prostoru nejdéle. Měla by se hodit do ložnice pro navození hlubokého spánku. Ale pro mě osobně je na to moc těžká, navíc je na mě trochu moc chemická.
Daleko lehčí a svěží vůně s tóny jablka, melounu nebo konvalinky. Moc příjemná vůně i do otevřených prostor, kam se hodí díky své lehkosti. Ucítíte v ní i špetku koření, což je díky esenciálnímu oleji z hřebíčku.

Za mě bezkonkurenčně nejlepší volba náplně. Velmi povedená kombinace eukalyptu, santalového či cedrového dřeva a bergamotu. Vůně má napodobovat lesní vánek. Je velmi svěží (ale ne tím chemickým způsobem), a mile mě překvapila svojí přirozeností. Ze všech tří variant působí nejvíc luxusně a na úrovni a přitom přírodně.


A jen pár rad, jak vybrat správný difuzér přímo pro váš domov:

Design:

Řeklo by se, že jde hlavně o vůni a výkon. Ale elektrický difuzér je finančně náročnější a předpokládám, že ho chcete mít několik let. A když se vám podaří dobře vybrat, stane se kvalitním interiérovým doplňkem, a proto by měl ladit i se stylem vašeho bytu. Vyrábí se skleněné, dřevěné, plastové i keramické. Nabídka je poměrně rozsáhlá, takže byste měli vybrat ten správný typ přímo pro vás.

Hlučnost:

Hledejte si informace o hlučnosti. Pokud jen lehce bublá, je to příjemné, ale určitě nechcete aby vás doma rušil. Maximálně by měla být hlučnost do 23 decibelů.

Objem zásobníku & velikost místnosti:

Zvažte pro jak velkou místnost difuzér kupujete. Podle toho byste měli zvolit i jeho velikost, čemuž odpovídá objem zásobníku náplně.
Dále doporučuji zvážit, jestli chcete barevné podsvícení, časovač, automatické vypnutí a další funkce, nebo se obejdete bez nich. Stejně tak se soustřeďte na výběr parfémů, které vám pomůžou zútulnit váš domov. Já můžu elektrický difuzér jen doporučit. Zatím je to nejrychlejší a nejvíc bezpečný způsob provonění a rozhodně stojí za investici.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.

2 komentáře:

  1. Děkuji za článek, nad difuzérem uvažuji delší dobu, ale viděla jsem ho všude a bála jsem že to bude zase jen trend a za půl roku bude po všem.

    OdpovědětVymazat
  2. Nad difuzérem uvažuji už delší dobu a popravdě jsem se koukala i na tenhle. Trochu mě ale odradilo, že do něj doporučují jen vůně jedné značky. Taky by se mi víc zamlouval nějaké design dřeva. Pořád ale hrozně váhám. Konec konců, je to větší investice (alespoň pro mámu na mateřské), takže nechci sáhnout vedle.

    OdpovědětVymazat

Děkuji všem za komentář. Na blogu se zobrazí hned po schválení:)
Komentovat můžete i anonymně, bez google účtu.